ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Ο Δόκτωρ Μουστάκας εν δράσει!
24. 01. 2017

Ένα δυνατό Μπααααμ!!!, ήταν αρκετό για να εμφανιστεί ξαφνικά κάτω από τη γέφυρα της τσουλήθρας μας, μία… λιγάκι παράξενη βαλίτσα, μία υδρόγειος σφαίρα και ένας ανεμόμυλος!

Το μυστήριο λύθηκε… καθώς ανοίγοντάς τη, εμφανίστηκε ο εκκεντρικός και φωνακλάς Δόκτωρ Μουστάκας! Τι πραγματικά συνέβη; Ο συγκεκριμένος επιστήμονας, προσγειώθηκε στο σχολείο μας, έπειτα από μία δυνατή έκρηξη, που έλαβε χώρα στο εργαστήριό του, στη μακρινή και παγωμένη χώρα της Γροιλανδίας.

Θα καταφέρει άραγε να επιστρέψει στην πατρίδα του και να συνεχίσει τα πειράματά του;