ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Χριστουγεννιάτικο στεφάνι!
20. 12. 2016

Μύρισαν Χριστούγεννα και τα Μπουμπουκάκια 2 ανέλαβαν δράση προκειμένου να συνθέσουν το δικό τους  «Χριστουγεννιάτικο στεφάνι» από μικρούς θησαυρούς της φύσης!

Πρώτο βήμα, λοιπόν, η αναζήτηση φυσικών υλικών μέσα στο δάσος της Σχολής μας: πήραμε το καλάθι μας και, με τη βοήθεια των μεγάλων μας φίλων από το Δευτεροβάθμιο τμήμα της ΑΓΣ, συλλέξαμε φύλλα, καρπούς και σπόρους στα χρώματα του χειμώνα!

Ικανοποιημένοι από τη αξιόλογη συλλογή μας, τα συγκεντρώσαμε στο τραπέζι μας , ανοίξαμε τα φυτολόγιά μας και… το εργαστήριο ξεκίνησε!

Κι όταν η κόλλα στέγνωσε, το έργο μας ξεχώρισε: κάθε «Χριστουγεννιάτικο στεφάνι» ήταν τόσο μοναδικό, όσο και το ταλέντο του καθενός μας!