ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Ένα φανάρι στα χρώματα του …κυρίου Κ.Ο.Κ!
24. 01. 2017

Κόκκινο φανάρι; Αμέσως σταματώ! Πράσινο φανάρι; Βάζω μπρος και ξεκινώ!Κι όταν το φανάρι  γίνει  πορτοκαλί; Κόβω την ταχύτητα και… κάνω υπομονή!

Αυτά είναι τα χρώματα του φωτεινού σηματοδότη! Τα γνωρίσαμε, τα μάθαμε, παίξαμε με τις φωτεινές εναλλαγές του και σήμερα, ήρθε η στιγμή να κατασκευάσουμε το δικό μας φανάρι!

Κόκκινες, πορτοκαλί και πράσινες ζελατίνες κομμένες σε μικρά κομμάτια κολλήθηκαν προσεκτικά, και σε αυστηρή σειρά, μέσα στους κύκλους του φωτεινού σηματοδότη μας!

Κι όσο για το αποτέλεσμα του κατασκευαστικού μας εργαστηρίου… ο κύριος Κ.Ο.Κ. είναι σίγουρα περήφανος για μας, τα Μπουμπουκάκια 2!