ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Τα κάλαντα της Άνοιξης!
16. 03. 2017

Έφτασε η Άνοιξη και οι μαθητές μας από τα τρία μικρότερα τμήματα του Παιδικού σταθμού, Σποράκια, Φυλλαράκια 1 & 2, επισκέφτηκαν τον Πρόεδρο της Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής, Δόκτωρ Πάνο Κανέλλη, για να του ευχηθούν «Καλή Άνοιξη», με τον καθιερωμένο πλέον, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, τρόπο.

Κρατώντας στα χεράκια τους χειροποίητα χελιδονάκια, έψαλλαν τα κάλαντα της Άνοιξης ή αλλιώς «Χελιδονίσματα» και του χάρισαν έναν πίνακα με ένα πολύχρωμο, «ανθισμένο» χελιδόνι. Μαζί με τον Πρόεδρο της ΑΓΣ οι συνάδελφοι του κτιρίου της Διοίκησης, μας ευχαρίστησαν με το πιο γλυκό τους χαμόγελο και μας κέρασαν γλυκίσματα!

Καλή Άνοιξη σε όλους! Και του Χρόνου…