ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Peace is everywhere!!!
18. 01. 2017

Ειρήνη!!! Μία λέξη με πολλές σημασίες!! Η ειρήνη είναι αγάπη, είναι χαρά, η ειρήνη είναι  κρυμμένη σε ένα χαμόγελο, μέσα στις καρδιές μας αλλά και παντού γύρω μας!!

Στο πλαίσιο της συμμετοχής μας στη διεθνή ημέρα “SchoolDayofNonViolenceandPeace” που διοργανώνεται για δεύτερη συνεχή χρονιά από το Institut Josep Serrat i Bonastre, της Βαρκελώνης, τα Φυλλαράκια 1 προσεγγίσαμε με το δικό μας τρόπο την ειρήνη!!!

Μοιραστήκαμε τις  ιδέες μας σχετικά με το τι νομίζουμε πως είναι η ειρήνη, διαβάσαμε βιβλία και είδαμε βίντεο, μάθαμε το σύμβολό της, χορέψαμε και τραγουδήσαμε και φυσικά εκφραστήκαμε καλλιτεχνικά….  όλοι μαζί ενώσαμε τα δάχτυλά μας για να δημιουργήσουμε το περιστέρι της ειρήνης!!

Happy Peace Day!!