ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Διαφορετικοί... πίνακες ζωγραφικής!
24. 04. 2018

Η Άνοιξη προχωράει με γοργούς ρυθμούς και τα Σποράκια είχαν μια υπέροχη ιδέα!

Μάζεψαν τα πιο όμορφα φύλλα που βρήκαν, κάνοντας περίπατο στην αυλή του σχολείου μας, κι έφτιαξαν με αυτά περίεργα, μοναδικά, φυσικά πινέλα!!

Πάμε να ζωγραφίσουμε;

Σ' αυτή μας την προσπάθεια ζητήσαμε την βοήθεια των γονέων μας, που ανταποκρίθηκαν με πολλή χαρά! Γονείς και παιδιά άφησαν τη φαντασία τους ελεύθερη και δημιούργησαν τους πιο πρωτότυπους πίνακες ζωγραφικής, που μπορείτε να σκεφτείτε.

Αφού ολοκληρώσαμε τα έργα μας, χαιρετήσαμε τους γονείς μας δίνοντάς τους κι ένα γλαστράκι με βασιλικό που μεταφυτεύσαμε παρέα.

Να σας πούμε κι ένα μυστικό; Αν χαϊδέψετε τον βασιλικό θα αφήσει το δικό του χάδι στο χέρι σας...