ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
School in a bag!
16. 11. 2020

Υποστηρίζοντας την εξ αποστάσεως επικοινωνία με τους μικρούς μας μαθητές, εφόσον οι συνθήκες το επιβάλλουν, το εκπαιδευτικό προσωπικό του Παιδικού Σταθμού, οργάνωσε το School in Bag”, ατομικά “educational kits” και “Creative Green Boxes τα οποία στείλαμε στους μαθητές μας πριν την καραντίνα.

Πρόκειται για εκπαιδευτικό και αναλώσιμο υλικό που περιέχει ασκήσεις προγραφής, προμαθηματικών, παρατηρητικότητας, υλικό για άσκηση της λεπτής κινητικότητας και καλλιέργειας της δημιουργικής έκφρασης, ενώ το «Creative Green Box”περιλαμβάνει φυσικό και περιβαλλοντικό υλικό για ξεχωριστές δράσεις!