ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Ο Δόκτωρ Juice και τα σύννεφα!!
31. 01. 2017

Έχετε παρατηρήσει ποτέ τα σύννεφα στον ουρανό; Πότε θυμίζουν μπαλαρίνες που χορεύουν, πότε αγωνιστικά αυτοκίνητα!! Άλλοτε μεγάλους ελέφαντας και άλλοτε απλά…. σύννεφα!!

Τα Φυλλαράκια 1 με οδηγό τον τρελό μας επιστήμονα φτάσαμε λίγο πιο κοντά στο μαγευτικό μας ταξίδι στη μακρινή Γροιλανδία!! Παρατηρήσαμε γυρίζοντας όλο το campusτα σύννεφα του ουρανού και χωριστήκαμε σε ζευγάρια και τα αποτυπώσαμε με έναν λίγο ιδιαίτερο τρόπο!!

Ουρανός μας έγιναν τα τραπέζια μας και μείς ξαπλωμένοι ανάσκελα ζωγραφίζαμε, φανταζόμασταν και απολαμβάναμε….!!!!