ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Λύκος ο Παρεξηγημένος!
08. 05. 2017

Γιατί ο λύκος παρεξηγήθηκε; Τι συνέβη και προσπαθεί να αποκαταστήσει τη φήμη του; Την απάντηση ανακάλυψαν τα Φυλλαράκια 2 σε ένα γράμμα, που άφησε ο λύκος ο παρεξηγημένος, προσπαθώντας να μας εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους είναι στενοχωρημένος.

Τα Φυλλαράκια 2, αποφάσισαν να βοηθήσουν το λύκο με το δικό τους τρόπο! Σημείωσαν τις ερωτήσεις τους σε ένα κομμάτι χαρτί και τα άφησαν στο δάσος, όπου κατοικεί ο λύκος…

Ποιος ξέρει;  Ίσως τις επόμενες μέρες, μας επισκεφτεί για να μας δώσει τις απαντήσεις που ψάχνουμε… Εμείς σίγουρα τον περιμένουμε!