ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Autumn on the Light Box!
16. 11. 2016

Τα Φυλλαράκια 2, συνεχίζουν και αναζητούν  νέους τρόπους για την επίλυση του μυστηρίου στη χώρα των φύλλων! Τα φύλλα αλλάζουν χρώμα και πέφτουν από τα δέντρα! Οι δαιμόνιοι ντετέκτιβ, αφού συγκέντρωσαν ποικίλα πεσμένα φύλλα τόσο μέσα όσο και έξω από τη Σχολή, κατασκεύασαν το δικό τους φωτεινό κουτί! Χάρτινα χρωματιστά πλαίσια με ζελατίνες, πολύχρωμα φωτάκια και ένα διαφανές κουτί επενδυμένο με μαύρο χαρτόνι, ήταν αρκετά ώστε οι μαθητές να πειραματιστούν με τα σχήματα, τα χρώματα και την υφή των φθινοπωρινών φύλλων! Το παιχνίδι ξεκινάει!