ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Τέχνη από Φύση, για τη Φύση!
26. 04. 2017

Λίγες ημέρες πριν υποδεχτούν το τρίτο και τελευταίο παιδί της Άνοιξης, τον μήνα Μάη, τα Μπουμπουκάκια 2 ήρθαν σε επαφή με την τέχνη ενός πολύ ξεχωριστού Βρετανού καλλιτέχνη, του AndyGoldsworthy.

Λουλούδια, φύλλα και καρποί σε ποικίλα σχήματα, χρώματα και υφές, βρήκαν όλα μια αξία μοναδική στα χέρια του AndyGolgsworthyπου, σε συνεργασία με τη μητέρα Φύση, τα αναδείκνυε σε έργα  τέχνης μέσα από πρωτότυπες συνθέσεις!

Σήμερα, λοιπόν, ήρθε η δική μας σειρά να πραγματοποιήσουμε έναν ηλιόλουστο περίπατο στα μονοπάτια της Σχολής μας, να ανακαλύψουμε μικρούς θησαυρούς της φύσης και να συνθέσουμε τα δικά μας έργα τέχνης!

Κι επειδή η ικανότητα της συνεργασίας είναι μια… «τέχνη» από μόνη της, εργαστήκαμε σε ομάδες με αποτελέσματα θαυμαστά!