ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Περιήγηση στη χιονισμένη ΑΓΣ!
18. 01. 2021

Τι πιο όμορφο να ξεκινάει η εβδομάδα και να αντικρίζεις το σχολείο σου ντυμένο στα λευκά; Τα Φυλλαράκια 1 απόλαυσαν τον περίπατο τους στα μονοπάτια της AΓΣ για να πιάσουν, μυρίσουν, παίξουν ακόμη και να γευτούν το χιόνι που τόσο πολύ αγαπούν…!

Το χιόνι όμως αποτέλεσε και μία πολύ καλή ευκαιρία για προβληματισμό…Τι συμβαίνει και μερικά σημεία του campus είναι στεγνά ενώ άλλα χιονισμένα; Ο ήλιος και το χιόνι τι σχέση έχουν; Λίγο πριν τελειώσουμε τη βόλτα μας , αποφασίσαμε να πάρουμε λίγο χιόνι στην τάξη μας για να παρατηρήσουμε τι θα συμβεί και να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας!