ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Σέσκουλα... όχι σπανακόρυζα!
20. 03. 2017

Επισκεφθήκαμε τους λαχανόκηπους του Δευτεροβάθμιου σχολείου μας, αφού φυσικά ζητήσαμε άδεια, και συλλέξαμε λαχανάκια βρυξελλών και σέσκουλα. Η αλήθεια είναι πως τα σέσκουλα δεν γνωρίζαμε τι γεύση έχουν, τι χρώμα έχουν και πως είναι η υφή τους. Για το λόγο αυτό, ζητήσαμε τη βοήθεια της κυρίας Χριστίνας, η οποία μας πρόσφερε τη βοήθεια της απλόχερα!

Μας φάνηκε ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα η διαδικασία της συγκομιδής των καινούργιων για εμάς λαχανικών.

Ευχαριστούμε, φυσικά, και τους μαθητές του Δευτεροβάθμιου σχολείου μας που μας επέτρεψαν να πάρουμε και εμείς μερικά από τα λαχανικά τους!