ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Ίχνη Δεινοσαύρων στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή
03. 02. 2017

Ήταν ένα πολύ όμορφο πρωινό και τα Μπουμπουκάκια 1 βγήκαμε ξέγνοιαστοι να περπατήσουμε στο πεδίο του σχολείου μας. Ξαφνικά, μπροστά μας στο πεζοδρόμιο του σχολείου είδαμε περίεργα σχέδια. Μας έμοιαζαν με ίχνη, αλλά δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι ίχνη θα μπορούσαν να είναι...

Μας έκανε εντύπωση, αλλά δεν δώσαμε παραπάνω σημασία. Φύγαμε εκείνη την ημέρα από το σχολείο μας ξέγνοιαστοι και το βράδυ στις ειδήσεις η δασκάλα μας άκουσε πως βρέθηκαν ίχνη δεινοσαύρων στον Παιδικό σταθμό της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής.

Την επόμενη μέρα δεν χάσαμε ευκαιρία, πήραμε τους μεγεθυντικούς φακούς μας και ξεκινήσαμε την έρευνα.

Τρία δάχτυλα μετρήσαμε και δύο πόδια.... Ο Τυραννόσαυρος! Βρήκαμε τα ίχνη του Τυραννόσαυρου! Το ταξίδι της αναζήτησης, τώρα ξεκινά!