ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
"Halloween Hunt!"
29. 10. 2020

Με πολλή χαρά, λίγο φόβο και πλούσιο εποπτικό υλικό συζητήσαμε για τον εορτασμό του στην Αμερική και για τα έθιμα της ημέρας. Τα ήθη και τα έθιμα αυτής της γιορτής, μας σύστησε ο φίλος μας ο Πάκο, το φαντασματάκι, που έφτασε από ένα στοιχειωμένο Πύργο της Αμερικής!  Με τη βοήθειά του και το χάρτη που μας έφερε στην τάξη, ακολουθήσαμε τις οδηγίες του και ξεκινήσαμε για το αγαπημένο μας “Pumpkin Hunt”.

Τα Φυλλαράκια 2 ενθουσιάστηκαν πολύ όταν βρήκανε  την κολοκύθα τους στα χωράφια του Δευτεροβάθμιου!

Προσπαθήσαμε να σηκώσουμε την κολοκύθα να δούμε πόσο βαριά είναι! Παρατηρήσαμε ότι χρειάστηκαν δύο παιδιά κάθε φορά για να τη σηκώσουν!