ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Σαλιγκαροτρεχάματα… σαλιγκαρομπερδέματα!!
19. 11. 2019

Τι πραγματικά γνωρίζεις για το σαλιγκάρι; Μία βροχερή μέρα ήταν η αφορμή για τα  Φυλλαράκια 1, έτσι ώστε να ασχοληθούν με τον μαγικό κόσμο των σαλιγκαριών!

Με μεγάλο ενδιαφέρον, αναζήτησαν σαλιγκάρια στο campus της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, παρατήρησαν εντυπωσιακές φωτογραφίες σαλιγκαριών από όλο τον κόσμο, επισκέφθηκαν και ξεναγήθηκαν στο σαλιγκαροτροφείο μας, συνέλεξαν υλικά για να κατασκευάσουν το δικό τους σπίτι σαλιγκαριών, τα οποία φιλοξένησαν και στην τάξη τους και φυσικά εκφράστηκαν καλλιτεχνικά, δημιουργώντας σαλιγκάρια με πολλές διαφορετικές τεχνικές…!