ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Μύρισε....Χριστούγεννα!!!
09. 12. 2021

Τα Φυλλαράκια 2  αφού σκόρπισαν λίγη από τη μαγική χρυσόσκονη που τους έστειλε ο Άγιος Βασίλης, μετέτρεψαν την τάξη τους σε εργαστήρι χριστουγεννιάτικων κατασκευών. Έφτιαξαν κάρτα και ευχήθηκαν «Καλά Χριστούγεννα», μάζεψαν  κουκουνάρες από το δασάκι και τις μεταμόρφωσαν σε ένα μοσχομυριστό στολίδι για το δέντρο τους! Ετοίμασαν την τροφή του Ρούντολφ, η οποία συνοδευόταν από μαγική χρυσόσκονη, βοηθώντας με αυτό τον τρόπο τον Άγιο Βασίλη να βρει τον δρόμο για το κάθε σπίτι! Με απλά υλικά έφτιαξαν “MagicChristmasplaydough” ! Ετοίμασαν όμως και ένας άκρως  χριστουγεννιάτικο-υγιεινό πρωινό με ταχίνι, φρούτα, κασέρι και κράκερ. Τα Φυλλαράκια 2 το διασκέδασαν πολύ και σας εύχονται «Καλές γιορτές με υγεία!»