ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Όταν η τέχνη, συνάντησε τον… Άγιο Βαλεντίνο!
16. 02. 2017

14 Φλεβάρη και, το πνεύμα εορτασμού  του «αγαπημένου» Βαλεντίνου, είναι διάχυτο παντού! Μόνο που η αγάπη και ο έρωτας για μας, τα Μπουμπουκάκια 2, σαν μαθητές της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, δεν μπορεί παρά να προσωποποιηθεί στην ίδια τη φύση και τα μύρια χρώματά της!

Μύρια τα χρώματα της φύσης, μύρια κι αυτά που η φαντασία μας μπορεί να συνθέσει στο άκουσμα της λέξης «Αγάπη».

Έτσι λοιπόν, με την αφορμή της ημέρας και με σύμμαχο τον ήλιο, στήσαμε  τα καβαλέτα μας στο κέντρο  της  αυλής μας και, με ένα πινέλο, λίγα χρώματα και πολλή φαντασία, αυτοσχεδιάσαμε, χρωματίζοντας  τη δική μας «καρδιά»!