ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Dinosaur Eggs!
15. 02. 2017

Άραγε είναι αλήθεια; Είναι σίγουρο ότι πριν πολλά εκατομμύρια χρόνια, ζούσαν εδώ, στην Σχολή μας… δεινόσαυροι; Τα Φυλλαράκια 2, πήραν τους μεγεθυντικούς φακούς και κατευθύνθηκαν στο δασύλλιο της σχολής, όπου σύμφωνα με το τηλεφώνημα του παλαιοντολόγου, υπάρχουν καλά κρυμμένα αβγά… δεινοσαύρων.

Κάπου εκεί στην είσοδο , μας άφησε ειδικά κίτρινα ψεκαστήρια για να τα χρησιμοποιήσουμε στην επεξεργασία των αβγών.

Η αναζήτηση,ήταν γεμάτη μυστήριο και ενθουσιασμό. Πράγματι, τα αβγά ήταν εκεί, κρυμμένα κάτω από τις φυλλωσιές των δέντρων. Αφού τα συγκεντρώσαμε όλα, ψεκάσαμε πάνω τους  και προς έκπληξή μας, άρχισαν να αφρίζουν. Τελικά, ανάμεσα από τον λευκό αφρό  αποκαλύφθηκαν μωρά δεινοσαυράκια σε διάφορα μεγέθη!

Η εποχή των δεινοσαύρων είναι πραγματικότητα!