ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
«Ο Μικρός Πρίγκιπας» στο Θέατρο Assembly Hall της ΑΓΣ!
27. 02. 2017

«Το γελαστό αγόρι με τα χρυσαφένια μαλλιά ταξιδεύει στο διάστημα και συναντάει τον πιλότο, το λουλούδι και την αλεπού προκειμένου να φωτίσουν τις καρδιές όλων μας και να αναδείξουν συμπεριφορές, σχέσεις και το νόημα της πραγματικής φιλίας.»

Το διαχρονικό και πλέον αγαπημένο παραμύθι «Ο Μικρός Πρίγκιπας» του Γάλλου συγγραφέα Αντουάν ντε Σαιντ Εξυπερύ ταξίδεψε μέχρι το Θέατρο AssemblyHallτης ΑΓΣ για να συναντήσει τους μικρούς μαθητές των τμημάτων Μπουμπουκάκια 1 και 2!«Η Ομάδα των Πέντε Εποχών», μια ομάδα αποτελούμενη από τρεις θεατροπαιδαγωγούς, ζωντάνεψε στη σκηνή την ιστορία του μικρού πρίγκιπα, μέσα από μια ξεχωριστή διαδραστική αφήγηση και ποικίλα μουσικο – θετρικά δρώμενα!