ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Κάρτες Χριστουγέννων!
23. 12. 2016

Τα Χριστούγεννα πλησιάζουν! Κι όσο τα ξωτικά του Αϊ Βασίλη ετοιμάζουν τις παραγγελίες μας, εμείς, τα Μπουμπουκάκια 2, ετοιμάζουμε τις ευχετήριες κάρτες μας, κάρτες καθόλα χειροποίητες!

Μια χριστουγεννιάτικη μπάλα κρεμασμένη από μια κόκκινη κορδέλα περίμενε να ζωντανέψει μέσα από τη δική μας τέχνη, ακολουθώντας τη μέθοδο  «πουαντιγιέ»!

Μπατονέτες  βούτηξαν μέσα σε κόκκινη, πράσινη, κίτρινη, μπλε, ασημένια και χρυσή τέμπερα και διακόσμησαν σε «πουάν» σύνθεση της αρεσκείας μας τη μπάλα!

Έπειτα, πασπαλίστηκαν με μπόλικη χρυσόσκονη και έκρυψαν μέσα τους τις πιο όμορφες παιδικές ευχές για χαρούμενες γιορτές!