ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Τα Μπουμπουκάκια στο Πάρκο Δεινοσαύρων!
24. 02. 2017

Μία… τρισδιάστατη εμπειρία από την «Εποχή των Δεινοσαύρων» γεύτηκαν σήμερα τα Μπουμπουκάκια 1 & 2 με την επίσκεψή τους στο περίφημο Πάρκο Δεινοσαύρων στο Ωραιόκαστρο!

Τρικεράτωπες και Τυραννόσαυροι, Βελοσιράπτορες και Διπλόδοκοι, Πρερόσαυροι και Παρασαυρόλοφοι υψώνονταν όλοι μπροστά μας κι εμείς, γεμάτοι δέος και θαυμασμό, είχαμε επιτέλους την ευκαιρία να τους παρατηρήσουμε στην πραγματική του διάσταση! Με ξεναγό μας τον κύριο Χρήστο, περιπλανηθήκαμε μέσα στο τροπικό περιβάλλον του πάρκου και γνωρίσαμε όλα αυτά τα ασύλληπτου μεγέθους πλάσματα των προϊστορικών χρόνων, όπως Μαμούθ και θαλάσσιες φάλαινες!

Και κάπως έτσι, το ταξίδι μας στον κόσμο των Δεινοσαύρων έφτασε στο τέλος του με ένα κοινό αίσθημα ανακούφισης πως… είμαστε τυχεροί που δε ζήσαμε ποτέ στην εποχή τους!!!