ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Και έφαγαν αυτοί καλά…..φρούτα, φρούτα ζουμερά!
13. 03. 2017

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Παιδικής Ισορροπημένης Διατροφής , τα Φυλλαράκια 1 απολαύσαμε παιχνίδια αισθήσεων με όχι ένα, ούτε δύο αλλά πολλά, διαφορετικά, μυρωδάτα και γευστικότατα φρούτα.

Ημέρα Δευτέρα και η εβδομάδα μας ξεκίνησε με τον πιο χρωματιστό και μοσχομυριστό τρόπο! Η διατροφολόγος κα Δάφνη Νταλάπα, μας επισκέφθηκε για να πραγματοποιήσουμε ένα διαφορετικό παιχνίδι αισθήσεων με πρωταγωνιστές το μάνγκο, το πορτοκάλι, το μήλο,  το περγαμόντο κ.α.

Ο δικός μας ρόλος; Να τα χαϊδέψουμε, να τα μυρίσουμε, να χρησιμοποιήσουμε την αφή μας για να βρούμε το φρούτο που κρύβεται και φυσικά…. να τα γευτούμε!!

Το συμπέρασμά μας; Τα φρούτα είναι απόλαυση!