ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Μία παραμυθένια σούπα!!
27. 02. 2018

Πώς φαντάζεστε μια …σούπα που κρύβει όλη την μαγεία των παραμυθιών; Μία σούπα φτιαγμένη με ειδική συνταγή για βασίλισσες, ιππότες, πριγκίπισσες και βασιλιάδες!

Τα Φυλλαράκια 1, άφησαν τη φαντασία τους ελεύθερη για να καταφέρουν να φέρουν εις πέρας ακόμη μία δοκιμασία!

Πώς θα επιστρέψουμε λοιπόν όλα τα χρώματα του ουράνιου τόξου στο «Χρωματιστό» μας βασίλειο;  Κάναμε την αρχή με την πολύχρωμή μας σούπα!

Τα υλικά που χρησιμοποιήσαμε ήταν χρωματιστά λουλούδια, χόρτα, ασημόσκονη, χρυσόσκονη, άλλα φυσικά υλικά και …  πολλή αγάπη!

Το αποτέλεσμα; Η πιο μυρωδάτη, πολύχρωμη και εντυπωσιακή σούπα που έχετε δει ποτέ!

Για ακόμη μία φορά οι μικροί μας ήρωες τα κατάφεραν εξαιρετικά και φυσικά απόλαυσαν τα αποτελέσματά των κόπων τους με πολλές απολαυστικές στιγμές συμβολικού παιχνιδιού!