ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Παιδικός Σταθμός   /   Blog
Τα επαγγέλματα της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής!
23. 02. 2021

Στο πλαίσιο της θεματικής ενότητας «Τι θα γίνω όταν μεγαλώσω;» είχαμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε κάποια από τα επαγγέλματα της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής.

Οι εργαζόμενοι της Σχολής, με προθυμία μας ξενάγησαν στους χώρους του βουστάσιου, όπου οι κτηνοτρόφοι μας ενημέρωσαν για το πως φροντίζουν τις αγελάδες και τα μοσχαράκια τους.

Αντίστοιχα, οι πτηνοτρόφοι στον χώρο του εκπαιδευτικού πτηνοτροφείου, μας σύστησαν με ζωηρές κότες και κοκοράκια!

Συνεχίζοντας, επισκεφτήκαμε και ενημερωθήκαμε για τα γεωργικά μηχανήματα που χρησιμοποιούν οι αγρότες για τις δουλειές τους

και πώς ο οινοποιός, μεταμορφώνει τα ζουμερά σταφύλια σε κρασί!