ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Η μαγική επίσκεψη του Secret Reader
07. 12. 2023

Οι μέρες των Χριστουγέννων πλησιάζουν και όλοι, μικροί-μεγάλοι, ανυπομονούμε για την αγάπη που θα λάβουμε και θα μοιράσουμε, αλλά φυσικά και για τον ερχομό του Αι Βασίλη!

Πού να φανταστούμε όμως ότι θα κάνει την επίσκεψή του σε εμάς, πριν ξεκινήσει το μεγάλο ταξίδι των δώρων και φυσικά...δεν ήρθε μόνο αυτός!

Η μαγεία των Χριστουγέννων ολοκληρώθηκε, όταν το αγαπημένο έθιμο των Χριστουγέννων που κρατάμε χρόνια στο σχολείο μας, ο Secret Reader, έκανε την εμφάνισή του! Μαζεμένοι στην πιο ζεστή γωνιά του σχολείου μας, καθισμένοι στο χαλάκι μας, με απαλό φωτισμό και μουσική, ακούσαμε το πιο γλυκό παραμύθι!

Η παρουσία του Secret Reader γέμισε τις τάξεις και τους διαδρόμους του σχολείου μας με μια αίσθηση μαγείας και θαύματος. Τα Ανθάκια μας έτρεξαν να τους αγκαλιάσουν, ενώ οι ίδιοι μοίρασαν γέλια και χαρά σε κάθε παιδί.

Καθώς έφυγαν, άφησαν πίσω τους μια γλυκιά ανάμνηση που θα μείνει ανεξίτηλη στις καρδιές των παιδιών.

Καλή χρονιά σε όλους…με υγεία και ευτυχισμένες στιγμές!