ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Science Fair
21. 03. 2018

Η μεγάλη των επιστημόνων γιορτή….έφτασε! Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου στο πλαίσιο της θεματικής ενότητας “Μικροί επιστήμονες” κάλεσαν τους γονείς τους στο σχολείο για να τους περιηγήσουν στην επιστημονική έκθεση που έστησαν μαζί με τις δασκάλες τους. Η θεματική αυτή ενότητα είχε ως σκοπό να δώσει ποικίλα ερεθίσματα στους μαθητές, όπως πειράματα με το νερό, μηχανική, αρχιτεκτονική, μετρήσεις κ.ά. Τα projects με τα οποία ασχοληθήκανε αποτέλεσαν μία μεγάλη πρόκληση για όλους. Και επειδή η συλλογική δουλειά αποφέρει πάντοτε θετικά αποτελέσματα, η απόδειξη αυτού ήταν ο εορτασμός της εκδήλωσης “Science Fair”.