ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Γιορτάζουμε εναλλακτικά!!!
23. 12. 2020

Φυσικά και δεν θα μας πτοούσε η απόσταση!  Προνήπια και νήπια γιορτάσαμε  τα Χριστούγεννα  με  κέφι και δημιουργικότητα. Τα Μπουμπουκάκια  μας «ζωντάνεψαν» με αξεσουάρ, μουσική, βίντεο και χορό, τη δική τους χριστουγεννιάτικη ιστορία, φέρνοντας στις οθόνες μας λίγη από τη δική τους «Χριστουγεννιάτικη μαγεία»...

Αντίστοιχα τα Ανθάκια άκουσαν την αυτοσχέδια ιστορία «Το δεντράκι που δεν είχε στολίδια», την πλαισίωσαν με ποιηματάκια και χόρεψαν σε Χριστουγεννιάτικους ρυθμούς! Οι γιορτούλες μας έκλεισαν  με κοινή διαδικτυακή συνάντηση όλων των τμημάτων, τραγουδώντας  τα Κεφαλλονίτικα κάλαντα! Καλές γιορτές!