ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Water week? Yes please!
02. 06. 2022

Στο μυαλό μικρών και μεγάλων το καλοκαίρι ισούται με νερό και παιχνίδι. Τα Μπουμπουκάκια μας λοιπόν έπαιξαν με το νερό σε κάθε μορφή του και με κάθε πιθανό εργαλείο. Νεροπίστολα, σπρέυ, νερόφουσκες, λάστιχα, λάσπες και αφροί ήταν μερικά από αυτά που μας βοήθησαν να γεμίσουμε ευτυχισμένες στιγμές τον τελευταίο μήνα του σχολικού έτους.

Ζωγραφική με σπρέυ και Messy play summer edition.

Η δράση που ξεχώρισε όμως θεωρούμε πως ήταν η ημέρα στον λαχανόκηπο! Μέρα με καύσωνα, κοντά σορτσάκια, αντηλιακό, καπέλα και τις αγαπημένες μας γαλότσες! Την ώρα που παίζαμε με το χώμα , η βρύση άνοιξε και το χώμα μεταμορφώθηκε σε λάσπη .. που φυσικά δεν χάσαμε ευκαιρία να παίξουμε με αυτήν.

Σας ευχόμαστε ένα ανέμελο καλοκαίρι, με υγεία και στιγμές γεμάτες με παιδικά χαμόγελα και χέρια λερωμένα από άμμο και παγωτά!

Καλό καλοκαίρι! Εις το επανιδείν!