ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Δράσεις γνωριμίας και εξοικείωσης
20. 09. 2022

Η χρονιά μας στα Μπουμπουκάκια ξεκίνησε με δράσεις εξοικείωσης με τους χώρους του σχολείου μας! Επισκεφθήκαμε λοιπόν το βουστάσιο και τις αγελάδες μας, τη λιμνούλα με τα ψαράκια μας, τα αμπέλια μας, το λαχανόκηπο μας, το δασάκι μας και πολλά άλλα μέρη.

Εκτός όμως από το σχολείο μας θέλουμε να θυμηθούμε και τους φίλους που είμαστε μαζί στην τάξη! Έτσι, πολλά ήταν και τα παιχνίδια γνωριμίας που κάναμε μεταξύ μας, άλλοτε με μπάλες, άλλοτε με αερόστατα και άλλοτε φτιάχνοντας βραχιολάκια για τους φίλους μας. Τι ωραία που ξεκίνησε η χρονιά μας!