ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Φθινοπωράκι δροσερό ήρθε η ώρα σου!
12. 10. 2022

Τα Μπουμπουκάκια γνώρισαν το Φθινόπωρο και τα φρούτα του! Επισκέφθηκαν τον οπωρώνα, συνέλεξαν φρούτα και δοκίμασαν τα ρόδια και το χυμό τους. Ακόμη, παρατήρησαν τις αλλαγές που έφερε το Φθινόπωρο στη φύση και πραγματοποίησαν κυνήγι φθινοπωρινών θησαυρών εντοπίζοντας τους στο περιβάλλον γύρω μας και συλλέγοντας πολλούς από αυτούς.

Στη συνέχεια, κάναμε ένα αισθητηριακό παιχνίδι με πολλούς καρπούς που ξέραμε και ορισμένους που δεν ξέραμε. Όλοι μαζί λοιπόν κληθήκαμε να τους αγγίξουμε, να τους εντοπίσουμε και τελικά να τους ομαδοποιήσουμε.