ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Συμμετοχή Νηπιαγωγείου στο e-Twinning!
14. 12. 2020

Tο e-Twinning είναι μια ευρωπαϊκή δράση, μέσω της οποίας σχολεία από διαφορετικές ευρωπαϊκές χώρες, κάνοντας χρήση εργαλείων Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (ΤΠΕ), συνεργάζονται ώστε να αποκομίσουν παιδαγωγικά, κοινωνικά και πολιτισμικά οφέλη. Η δράση e-Twinning δίνει στα σχολεία την ευκαιρία να μάθουν μαζί, να μοιραστούν τις απόψεις τους και να δημιουργήσουν καινούργιες φιλίες.

Οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας συμμετείχαν στο πρόγραμμα ανταλλαγής χριστουγεννιάτικων ευχετήριων καρτών με άλλες ευρωπαϊκές χώρες

"Exchange Christmas Cards 2020"!

Δημιούργησαν τις κάρτες τους όπως επιθυμούσαν και έγραψαν ευχές στα ελληνικά και στα αγγλικά. Έπειτα οι εκπαιδευτικοί δημιουργήσαν  κολάζ καρτών, τα οποία  κοινοποιήθηκαν  στα σχολεία συμμετοχής στο πρόγραμμα.