ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Αυτοσχέδια Ιστορία...
30. 04. 2020

Τα σχολεία μπορεί να έκλεισαν αλλά τα μαθήματά μας δεν σταμάτησαν! Μέσω των διαδικτυακών μας συναντήσεων πραγματοποιήσαμε ποικίλες δραστηριότητες διαφορετικών κάθε φορά μαθησιακών αντικειμένων.

Κάθε τμήμα του Νηπιαγωγείου έφτιαξε τη δική του «παραμυθοσαλάτα».

«Η πασχαλίτσα και οι φίλοι της σε πολλές περιπέτειες!» ήταν ο τίτλος της ιστορίας που φτιάξαμε τα Μπουμπουκάκια 2. Επιστρατεύσαμε όλη μας τη φαντασία, συνεργαστήκαμε άψογα και γίναμε συγγραφείς της πιο ανατρεπτικής ιστορίας μιας πασχαλίτσας. Η δραστηριότητά μας ολοκληρώθηκε με την ψηφιακή επεξεργασία και αποστολή της αυτοσχέδιας ιστορίας μας στα παιδιά. Έτσι, όποτε αυτά θέλουν μπορούν να «διαβάσουν» ξανά το δικό τους παραμύθι!