ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Τετράποδες επισκέψεις!
04. 10. 2022

Τόσο τα Ανθάκια, όσο και τα Μπουμπουκάκια υποδέχθηκαν στις τάξεις του Νηπιαγωγείου τα κατοικίδια των συμμαθητών τους.

Πιο συγκεκριμένα, στα πλαίσια εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ζώων, μαθητές με τη συνοδεία κηδεμόνων είχαν την ευκαιρία να μας παρουσιάσουν το κατοικίδιο τους. Μας έκαναν λόγω για τη καθημερινή συνύπαρξη στο ίδιο σπίτι με τα αγαπημένα τους ζωάκια αλλά και την καθημερινή ρουτίνα αυτών.

Γενικότερα επικεντρωθήκαμε στο πόσο σημαντικό είναι να φροντίζουμε τα ζώα, να τα προστατεύουμε και να τους δίνουμε αγάπη, πράγματα, τα οποία και εκείνα με τη σειρά τους μας δίνουν πίσω. Έτσι μιλήσαμε για την αμφίδρομη σχέση αγάπης που χτίζουμε μεταξύ μας και πόσο σημαντική είναι η υπαρξή τους στη ζωή μας.