ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Πρωινό στο λαχανόκηπό μας!
21. 11. 2016

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου αποφάσισαν να ξεκινήσουν την ημέρα τους στο λαχανόκηπο! Οι μικροί μας μαθητές εκμεταλλεύτηκαν τον ηλιόλουστο καιρό και μετέφεραν το ελεύθερο παιχνίδι τους, έξω, στο χωράφι μας!

Αφού παρατήρησαν ότι η φθινοπωρινή σπορά μας έχει αρχίσει να μεγαλώνει και ότι τα χρυσόψαρα της λίμνης μας, παρά το κρύο, φαίνεται να είναι πολύ καλά, μαθητές και μαθήτριες πήραν τα εργαλεία κηπουρικής και ξεκίνησαν την "εκσκαφή". Χωρίστηκαν σε μικρές ομάδες και ο λαχανόκηπος εκτός από καλλιέργειες, απέκτησε, κάστρα, λίμνες, λόφους και λαγούμια!