ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Santa Hunt
19. 12. 2017

Έχουμε πλέον αποδείξει ότι οι μαθητές του Νηπιαγωγείου είναι πολύ καλοί στους γρίφους και τα μυστήρια και βρίσκουν εύκολα τις λύσεις! Έτσι, μέχρι και ο Άγιος Βασίλης αποφάσισε να μας φτιάξει ένα κυνήγι θησαυρού, προκειμένου να βρούμε τα μικρά δωράκια που μας έφερε για την τρομερή μας επιτυχία στη χριστουγεννιάτικη γιορτή. Έτσι, ξεκινήσαμε το κυνήγι μας από την κυρία Φωτεινή και κάθε γρίφος που λύναμε, μας οδηγούσε στον επόμενο. Περάσαμε από πολλά τμήματα της Σχολής μέχρι να τα καταφέρουμε, αλλά τελικά τα βρήκαμε και ενθουσιαστήκαμε!