ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Εξερεύνηση στα καλαμπόκια!
30. 09. 2020

Οι μικροί μαθητές του Νηπιαγωγείου επισκέφτηκαν το χωράφι με τα καλαμπόκια! Βέβαια, στην πορεία για τη Μεγάλη Καλλιέργεια, δεν παραλείψαμε να σταματήσουμε για να γνωρίσουμε έναν μεγάλο μαθητή που φρόντιζε τα δέντρα, να δούμε τα μεγάλα αγκάθια από τα ψηλά, αμερικανικά δέντρα γλεδίτσια τριάκανθος και φυσικά, να προχωρήσουμε ανάμεσα σε άλλα, πιο μικρά χωράφια για να δούμε τους γερμανούς και τις γλιστρίδες! Μία απλή βόλτα-εξερεύνηση που κατέληξε στα καλαμπόκια, τα οποία ήταν έτοιμα για συγκομιδή! Η μελέτη των καλαμποκιών συνεχίστηκε στην τάξη!