ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Παιδική κουκλοθεατρική παράσταση «Το μικρό λυκάκι»
27. 05. 2020

Τι και αν είμαστε μακριά, η φαντασία και τα παραμύθια θα μας φέρνουν πάντα πιο κοντά! Σε αυτό το ταξίδι μας στο κόσμο των παραμυθιών είχαμε συνεπιβάτες , μέσω της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, τον εκπαιδευτικό κουκλοθίασο «Ονειροβάτες». Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τη παιδική κουκλοθεατρική παράσταση με τίτλο «Το μικρό λυκάκι». Ένα λυκάκι που προσπαθεί να χτίσει το σπίτι που θα μείνει με τα αδέρφια του. Όμως ο Λάρη, το τρομερό λιοντάρι τον κυνηγά και γκρεμίζει κάθε σπίτι που χτίζει, άλλα στο τέλος μια δυνατή φιλία γεννιέται! Μια ιστορία που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των μικρών μας μαθητών.