ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Εξερεύνηση στο αγρόκτημα!
21. 11. 2019

Οι μέρες ξεκίνησαν να είναι συννεφιασμένες και βροχερές αλλά στο Νηπιαγωγείο αυτό δεν μας πτοεί καθόλου! Ώρα για εξερεύνηση και ανακάλυψη όλων των θησαυρών της φύσης και του αγροκτήματος! Οι μικροί μας μαθητές πέρασαν από τα κυπαρίσσια, από το μεγάλο λαχανόκηπο των Δευτεροβάθμιων σχολείων, συνέχισαν τη βόλτα τους στον οπωρώνα της Σχολής, μπήκαν στον ελαιώνα, περπάτησαν μέσα στους καταπράσινους κήπους και είδαν από κοντά τα μεγάλα σαλιγκάρια του σαλιγκαροτροφείου! Επιστρέψαμε στην τάξη γεμάτοι μυρωδιές, εικόνες με έντονα χρώματα και χέρια με δροσοσταλίδες! Οι βροχερές ημέρες είναι οι αγαπημένες μας!