ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Spring has sprung and Easter games are on the way..
08. 04. 2022

Δεν θα μπορούσαν να κλείσουν τα σχολεία για πασχαλινές διακοπές χωρίς πασχαλινά παιχνίδια. Τα Μπουμπουκάκια βγήκαν από τις αίθουσες και έγιναν ένα με την φύση.

Αγαπημένο παιχνίδι όλων το Egg Hunt. Ένα ατυχηματάκι συνέβη και όλα τα αυγά δραπέτευσαν από το καλάθι τους. Τα Μπουμπουκάκια όμως έβγαλαν τον φακό του Ντετεκτιβ και κατάφεραν να βρουν όλα τα αυγά που χάθηκαν μέσα στο Campus.

Δανειστήκαμε για λίγη ώρα και τις κουτάλες από την κουζίνα και παίξαμε ένα παιχνίδι αρκετά απαιτητικό. Χωρίς να χρησιμοποιήσουμε τα χέρια μας έπρεπε να απελευθερώσουμε τα αυγά που παγιδεύτηκαν μέσα στο κουτί! Γρήγορα μην τελειώσει ο χρόνος!

Ήρθε η ώρα για λίγη παραπάνω δράση: ΤΣΟΥΒΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ! Χωρισμένοι σε ομάδες βάλαμε τα δυνατά μας και προσπαθήσαμε να συγκρατήσουμε τα γέλια μας για να καταφέρουμε να φτάσουμε στον τερματισμό!

Όλοι παρατηρήσαμε πως η ομαδική δουλειά και η εμψύχωση είναι το μαγικό συστατικό κάθε παιχνιδιού.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα

Καλή Ανάσταση & Καλό Πασχα με υγεία και ευτυχία!