ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Νηπιαγωγείο   /   Blog
Εξερεύνηση!!!
29. 11. 2018

Η εξερεύνηση για μας τα Ανθάκια 2 είναι αδιαμφίσβητητα η πιο αγαπημένη μας ώρα! Σε μία από αυτές, τα γεμάτα περιέργεια ματάκια και βηματάκια μας, μας οδήγησαν στο κτίριο της Σπουδαστικής Εστίας Αλίκη Περρωτή. Θέλαμε πολύ να επισκεφθούμε το κτίριο, να δούμε τους χώρους του αλλά και να μάθουμε ποιούς φιλοξενεί. Έτσι, επικοινωνήσαμε με τον κο Παντελή, τον υπεύθυνο του κτιρίου ο οποίος μας υποδέχθηκε με πολλή χαρά!

Αναφέρθηκε στις αρμοδιότητες της δουλειάς του καθώς και στους σπουδαστές που φιλοξενεί η εστία.

Ξεναγηθήκαμε σε όλους τους χώρους του κτιρίου και η αλήθεια είναι ότι εντυπωσιαστήκαμε από τους ανοιχτούς του χώρους και την ταράτσα με την υπέροχη θέα στο επάνω μέρος!

Κε Παντελή, σ' ευχαριστούμε που ανταποκρίθηκες στο κάλεσμα και την περιέργειά μας!