ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γυμνάσιο Χασιώτη   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Halloween με Harry Poter και Κολοκύθες
31. 10. 2023

Στα πλαίσια του εορτασμού του Halloween οι μαθητές της Β’ & Γ’ Γυμνασίου είχαν τη δυνατότητα να λάβουν μέρος σε ένα Harry Potter-themed Escape Room που δημιουργήθηκε από το Αγγλικό Τμήμα του Γυμνασίου Χασιώτη  και πραγματοποιήθηκε και με την πολύτιμη συνδρομή του volunteer/intern Oscar Steuer, ενώ η Α’ Γυμνασίου είχε για άλλη μια χρονιά τη δυνατότητα να λάβει μέρος στον ομαδικό διαγωνισμό Pumpkin Drawing. Η καλύτερη ομάδα του διαγωνισμού αποτελούνταν από τη μαθήτρια Κυβέλη Χαλκιοπούλου και τους μαθητές Κωνσταντίνο Τούλα, Γεώργιο Καφαντάρη, Θωμά Μπέσα  και Κωνσταντίνο Τσοτσουμάνο.

Τέλος, είχαμε τη χαρά να καλωσορίσουμε και τους μικρούς μας φίλους από το νηπιαγωγείο που ήρθαν να κάνουν το καθιερωμένο Trick or Treat και μετέπειτα μας τραγούδησαν.

Halloween με Harry Poter και Κολοκύθες