ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γυμνάσιο Χασιώτη   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Πανελλήνιος Διαγωνισμός Στατιστικής - Διακρίσεις
05. 03. 2021
Τη φετινή σχολική χρονιά ένας αριθμός μαθητών του Γυμνασίου μας συμμετείχε στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Στατιστικής της ΕΛΣΤΑΤ. Οι ομάδες του σχολείου μας προκρίθηκαν στην τελική φάση της διοργάνωσης, όπου μεταξύ 58 ομάδων Γυμνασίων της χώρας το Γυμνάσιο Χασιώτη διακρίθηκε καταλαμβάνοντας την 3η , 6η και 7η θέση.

Η ομάδες τους σχολείου μας που κατέλαβαν την 3η θέση και 6η θέση, θα συναγωνιστούν με τις υπόλοιπες τέσσερις ομάδες από όλη την Ελλάδα με σκοπό την εκπροσώπησή μας στον  Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό στη Στατιστική που θα διεξαχθεί το ερχόμενο καλοκαίρι.
Πανελλήνιος Διαγωνισμός Στατιστικής - Διακρίσεις