ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Γυμνάσιο Χασιώτη   /   Blog Δραστηριοτήτων
Blog Δραστηριοτήτων
Career Days - Online
09. 11. 2020

Σημαντικό μέρος του προγράμματος Career & Learning Academy στο Γυμνάσιο Χασιώτη της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, αποτελούν οι συναντήσεις των μαθητών του σχολείου μας με επαγγελματίες διαφόρων ειδικοτήτων. Τη φετινή χρονιά οι ενημερωτικές συναντήσεις πραγματοποιήθηκαν εξ αποστάσεως μέσω τηλεδιασκέψεων.

Οι προσκεκλημένοι επαγγελματίες ενημέρωσαν τους μαθητές για θέματα της ειδικότητάς τους, απάντησαν στις ερωτήσεις των παιδιών για τους επαγγελματικούς τομείς που τους ενδιαφέρουν περισσότερο και συζήτησαν μαζί τους. Σημαντική ήταν η βοήθεια των οικογενειών των μαθητών μας, μέσω της συμμετοχής τους στις ενημερωτικές τηλεδιασκέψεις. Συγκεκριμένα, τους μαθητές μας ενημέρωσαν οι:

• Κοινωνική συνεταιριστική επιχείρηση παραγωγής αναδευτήρων - "Staramaki

• Γιώργος Τριανταφυλλάκος - Γραφίστας

• Αντώνης Καραντώνης - Ιατρός Παθολόγος

• Μαρία Κώτσια - Εικαστικός & Συγγραφέας

• Σουμπάρα Μαλαματένια - Ψυχολόγος

• Παξιμάδης Γιώργος - Θαλάσσιος Βιολόγος

• Σκιαδάς Άγγελος - Πωλητής/Επιχειρηματίας

• Καρούζου Ελένη - Δικηγόρος

• Κουλούρη Αλεξάνδρα - Διαιτολόγος/Διατροφολόγος

• Ντασιούδη-Μακρή Σμαράγδα - Εργαστήρι μαγειρικής, “Marmita”

• Τζουρίδης Θεόδωρος - Προγραμματιστής

• Παναγιωταλίδη Αφροδίτη - Διακόσμηση βιτρίνας

• Ράμμου Μαρία - Αρχιτέκτονας

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους επαγγελματίες που αφιέρωσαν τον πολύτιμο χρόνο τους για την ενημέρωση των παιδιών μας.

Career Days - Online