ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   Νέα & Εκδηλώσεις   /   Εκδηλώσεις
Nέα Πράσινη Συμφωνία για την Ευρώπη: Προκλήσεις και Προοπτικές
03. 02. 2020

Εκδήλωση με θέμα τη νέα πράσινη συμφωνία θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου στις εγκαταστάσεις της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης "Europe Direct Κεντρικής Μακεδονίας". Μέσα από τις παρουσιάσεις των ομιλητών και τη συζήτηση με τους συμετέχοντες και τους φοιτητές του Perrotis College θα αναδειχθούν τα κύρια σημεία της συμφωνίας, καθώς και o τρόπος που αυτή θα επηρεάσει τη γεωργία, την παραγωγή της τροφής και τη ζωή μας γενικότερα.

Ομιλητές:
Τάσος Χανιώτης, Διευθυντής Γ.Δ. Γεωργίας & Περιφερειακής Ανάπτυξης, Ευρωπαϊκή Επιτροπή, Βρυξέλλες

Ευάγγελος Διβάρης, Φίλαιος, Τ.Αν.Προϊστ. Ευρωπαϊκής Επιτροπής, Τ.Ειδ. Γραμματέας ΥΠΑΑΤ

Κώστας Καραντινινής, Καθηγητής, Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Σουηδίας, SLU

Αθανάσιος Τσαυτάρης, τ.ΥΠΠΑΤ, Κοσμήτωρ Κολλεγίου Perrotis