ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   Νέα & Εκδηλώσεις   /   Εκδηλώσεις
Η Σχολή στο συνέδριο των Ηνωμένων Εθνών για το νερό : 20 Μαρτίου 2023
10. 03. 2023

Η Αμερικανική Γεωργική Σχολή -σε συνεργασία με το One Drop Foundation – συμμετέχει στο συνέδριο των Ηνωμένων Εθνών για το νερό United Nations Water Conference 2023 διοργανώνοντας μια διαδικτυακή εκδήλωση με τίτλο:

«Η αξία του νερού: Επενδύοντας στη νέα γενιά»,τη Δευτέρα 20 Μαρτίου στις 10:00πμ ET.

Οι δύο οργανισμοί θα αναδείξουν παραδείγματα περιπτώσεων  που υπογραμμίζουν τη σημασία της κινητοποίησης  νεαρών ηγετών στη διαχείριση, τη διατήρηση και τη βιωσιμότητα του νερού ενώ το κοινό θα κληθεί να συμμετέχει μέσω διαδραστικών, δημιουργικών συμμετοχικών εικονικών εργαλείων.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Εγγραφείτε εδώ