ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Μικροί τρυγητές σε δράση!
26. 09. 2023

Κάτω από τον φθινοπωρινό καιρό, ο αμπελώνας της Σχολής άνοιξε τις πύλες του για την ετήσια γιορτή του σταφυλιού, προσκαλώντας τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ τάξης σε μια εμπειρία που δε θα ξεχάσουν ποτέ. Συνεχίζοντας μια αγαπημένη παράδοση, τα παιδιά μας συμμετείχαν και φέτος στη γιορτή του σταφυλιού! Αρχικά, ενημερώθηκαν από τους υπεύθυνους για τη διαδικασία του τρύγου και στη συνέχεια... ανέλαβαν δράση!

Μαθητές και μαθήτριες εντυπωσιάστηκαν από την τέχνη της συλλογής σταφυλιών και της παρασκευής μούστου με τα χέρια τους.

Ανακάλυψαν μυστικά της φύσης, απολαμβάνοντας στο τέλος γλυκύτατο μούστο ως ανταμοιβή!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε