ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Οι Αόρατοι Ρεπόρτερ... ήρθαν στην τάξη μας!
18. 12. 2018

Στο πλαίσιο του προγράμματος "Family & Community Literacy" υποδεχτήκαμε στην τάξη μας με μεγάλη χαρά τον κ. Πάτροκλο Παπαπέτρου, που μας διάβασε την αρχή του βιβλίου "Οι Αόρατοι Ρεπόρτερ - Η κραυγή της Τζοκόντα" του Άρη Δημοκίδη (εκδ. Μεταίχμιο).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες, που πρόκειται να συναντηθούν τον Μάρτιο με τον συγγραφέα του βιβλίου, είχαν την ευκαιρία μέσα από την εκφραστική ανάγνωση του κ. Παπαπέτρου να μπουν στον μαγικό κόσμο των Αόρατων Ρεπόρτερ, που γυρίζουν τον κόσμο και λύνουν διάφορα μυστήρια για το καλό της ανθρωπότητας!

Μια πληθώρα πληροφοριών για σπουδαία έργα τέχνης ξεπηδούσε από τις σελίδες του βιβλίου και τα παιδιά πήραν το έναυσμα για να συνεχίσουν την ανάγνωση των περιπετειών των Αόρατων Ρεπόρτερ!

Περάσαμε υπέροχα! Ευχαριστούμε, κ. Πάτροκλε!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε