ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Ανάγνωση βιβλίου σε έναν ξεχωριστό ακροατή!
15. 02. 2017

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' τάξης, στο πλαίσιο του προγράμματος της Φιλαναγνωσίας, υποδέχτηκαν σήμερα μία ιδιαίτερη επισκέπτρια! Η κυρία Ιωάννα Τζιτζιλή, προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου και υπεύθυνη του προγράμματος “Dogs in Learning” ήρθε μαζί με τη σκυλίτσα της, την Άμπυ, για να μας δείξει έναν πρωτότυπο και διασκεδαστικό τρόπο να κάνουμε ανάγνωση.

Στην Άμπυ αρέσουν πολύ οι ιστορίες και φυσικά εμείς δε θα μπορούσαμε να της χαλάσουμε το χατίρι. Όλα τα παιδιά διάβασαν με τη σειρά από ένα μικρό κομμάτι του βιβλίου που διάλεξαν από τη βιβλιοθήκη της τάξης τους, χάιδεψαν την Άμπυ και την κέρασαν λιχουδιές! Η Άμπυ ήταν ήρεμη και έδειχνε να απολαμβάνει τη διαδικασία! Στο τέλος, μας έκανε και μερικά κόλπο για να μας ευχαριστήσει! Περάσαμε πολύ όμορφα και περιμένουμε με ανυπομονησία να ξανάρθει!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε