ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Η ιστορία της βιβλιοθήκης μας!!!
07. 02. 2019

Τα παιδιά της Ε’ τάξης στο πλαίσιο της ενότητας της Γλώσσας “Βιβλία-Βιβλιοθήκες” επισκέφθηκαν τη βιβλιοθήκη της Σχολής μας (Princeton Hall), όπου ξεναγήθηκαν στους χώρους της από την υπεύθυνη της βιβλιοθήκης, κ. Δαμιάνα Κουτσομίχα και από την κ. Σίσσυ Μπάμπα.

Έγινε μια σύντομη ιστορική αναδρομή για την αλλαγή χρήσης του κάθε χώρου της βιβλιοθήκης μέσω παρουσίασης από την κ. Δαμιάνα Κουτσομίχα, τα παιδιά επισκέφθηκαν πολλούς από τους χώρους της βιβλιοθήκης και είδαν φωτογραφικό υλικό από το αρχείο.

Τα παιδιά χαιρέτισαν και ευχαρίστησαν τις δύο κυρίες και προγραμμάτισαν επόμενη συνάντηση για μια μικρή συνέντευξη, ώστε να μάθουν ακόμα περισσότερες πληροφορίες για τη βιβλιοθήκη, τα βιβλία και το επάγγελμα του/της βιβλιοθηκονόμου.

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε